9 VILTĪBAS, KĀ UZKOPT MĀJU, IETAUPOT LAIKU Актуальные советы

9 VILTĪBAS, KĀ UZKOPT MĀJU, IETAUPOT LAIKU

Среда, 1 февраля, 2017

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc atliekam mājas uzkopšanu uz vēlāku laiku, ir nevēlēšanās darīt milzīgo darbu daudzumu. Mēs ignorējam darāmo darbu sarakstu tik ilgi, kamēr vairs nav citu variantu un ir jāsāk berzt un tīrīt. Lai tā nenotiktu, jācenšas ievērot dažas viltības, kas palīdzēs mājai izskatīties tīrai visu laiku bez liekas piepūles.

Katrā istabā pa kastei

Novieto katrā istabā kasti, kur var salikt lietas, kas izmētātas istabā. Kad redzi kādu lietu, kas neatrodas tai paredzētajā vietā, ieliec to kastē. Tas aizņems tikai dažas minūtes laika un radīs sakārtotības efektu. Kastes vari sakārtot, kad vien vēlies – izšķiro mantas un noliec tās atpakaļ vietās. Šis triks palīdzēs uzturēt kārtību un māja ikdienā izskatīsies sakoptāka.

Noslauki putekļus

Kad esi atbrīvojies no izmētātajiem priekšmetiem, noslauki putekļus no atbrīvotajām virsmām. Izmanto tam mitru lupatu un jau pēc dažām minūtēm māja izskatīsies mājīgāka. Tīras virsmas rada sakārtotības efektu un atsvaidzina mājas izskatu.

Izmanto putekļu sūcēju

Māja vienmēr izskatīsies sakoptāka, ja visi paklāji un grīdas segumi būs tīri. Lai netīrumi nenonāktu atpakaļ uz grīdas, izsūc visas istabas pēc virsmu notīrīšanas. Pēc putekļu sūcēja izmantošanas izvēdini telpas.

Iztukšo visas miskastes

Kārtīgas mājas izskatu var iegūt vienkārši iznesot atkritumus. Pievērs uzmanību tām miskastēm, kam nav vāku. Tās ir ļoti pamanāmas, taču izskatīsies pavisam neuzkrītoši, ja būs tukšas.

Kārtīgi spilveni

Sabužini spilvenus, lai tie atgūtu savu formu. Šis triks palīdzēs spilveniem izskatīties jaunākiem. Ir taču tik patīkami iesēsties sakārtotā dīvānā.

Saklāj gultu katru rītu

Saklāta gulta ir lielisks sākums tīrības uzturēšanai mājās. Katru rītu veicot šo vienkāršo darbību, vari motivēt sevi uzturēt kārtību arī pārējā mājas daļā. Visa dzīvojamā platība izskatīsies kārtīgāka, ja būs saklāta gulta.

Netīro apģērbu veļasmašīnā

Istabas noteikti izskatīsies labāk, ja pa istabas stūriem nemētāsies netīrie apģērba gabali. Tīras veļas smarža mājās būs patīkamāka par sasmakušu apģērbu aromātu. Ja mazgā apģērbu retāk kā reizi nedēļā, ieliec to veļas grozā un novieto to vietā, kas netraucēs tev un pārējiem mājas iemītniekiem.

Tīras ledusskapja durvis

Viens no pamanāmākajiem objektiem virtuvē ir ledusskapis. Tas izskatīsies daudz labāk bez pirkstu nospiedumiem un magnētu jucekļa uz tā durvīm. Notīri ledusskapja durvis un pamanīsi, ka virtuve izskatās sakoptāka.

Ziedi svaigumam

Ar ziediem nevar uzkopt māju, bet, kad būsi pieveicis darāmo darbu sarakstu, palutini sevi ar smaržīgām un skaistām puķēm. Ja būsi izpildījis kaut vienu no šiem ieteikumiem, dzīvojamās telpas izskatīsies kārtīgākas. Katrs veikums mājas uzkopšanā ir viens solis tuvāk skaistai un sakārtotai mājai.

Источник: Būvniecības ABC
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
5 лет 1 месяц 23 дня на портале
Был онлайн 19 марта в 15:16
Строительный поисковик