Noderīgi padomi - veicot virtuves remontu Aktuālie padomi

Noderīgi padomi - veicot virtuves remontu

Pirmdiena, 17 jūlijā, 2017

Uzsākot virtuves remonta plānošanu, nereti nākas saskarties ar vairākiem neskaidriem jautājumiem. Pirms vērsties pie speciālista, nepieciešams izlemt, kādā stilā būs veidota jaunā virtuve. Būvniecības portāls abc.lv sniedz dažus padomus, kas jāievēro, veicot virtuves remontu un noformēšanu.


Stils un noformējums

Izvēloties jaunās virtuves dizainu, ieteicams koncentrēties uz ''mūžīgo klasiku'', nevajag tiekties pēc jaunajām modes tendencēm dizaina sfērā. Tās mainās ik pēc diviem – trīs gadiem. Gadījumā, ja nākotnē būs vēlme pārdot nekustamo īpašumu, diez vai jaunie īpašnieki priecāsies par spilgtiem apdares toņiem, kas bija populāri vairākus gadus atpakaļ. Tāpat, izvēloties mēbeles, jāpārliecinās, ka tās būs viegli mazgājamas. Virtuvei jābūt labi apgaismotai, tāpēc jau laicīgi jānodrošina vieta apgaismes elementiem. Virtuvē nepieciešami divu veidu apgaismojumi - spilgts, punktveida apgaismojums virs darba virsmām, uz kurām tiek strādāts visvairāk, kā arī apgaismojums, kas padarīs virtuvi mājīgāku un nodrošinās labu atmosfēru dažādu jauku, ģimenisku pasākumu laikā. Jākombinē dabiskie un mākslīgie apgaismes avoti. 

Virtuvē noteikti nepieciešams uzstādīt papildus kontaktligzdas. Remonta laikā var šķist, ka tas nav nepieciešams, taču, ekspluatējot virtuvi, tās noteikti noderēs (piemēram, telefona uzlādēšanai, putekļusūcējam vai citai, jaunai virtuves tehnikai).

Dvieļu žāvēšanai labāk izmantot speciālus pakaramos, nevis radiatorus, it īpaši ziemā, kad nav vēlams traucēt siltuma avota darbību.

Veicot virtuves remontu, noteikti jāpadomā par to, kas noderēs nākotnē, piemēram, tad, kad būs bērni. Tas, kas šķiet ērts dotajā brīdī, nākotnē, iespējams, vairs neliksies tāds.

Virtuves mēbeļu izvēle

Neatkarīgi no tā vai dzīvoklis ir mazs, vai liels, ļoti svarīgi ir paredzēt pietiekami daudz vietas trauku un produktu glabāšanai. Krūžu, glāžu un citu trauku glabāšanai noderēs virtuves sienas skapji. Lai saglabātu sajūtu, ka virtuvē ir daudz vietas, var izvēlēties skapjus ar stikla durtiņām. Šīm nolūkam noderēs arī atvērtie plaukti, taču viens no lielākajiem šādu plauktu trūkumiem – uz traukiem rezultātā nosēžas ļoti daudz putekļu. Savukārt aizvērtie plaukti ļoti labi der elektrotehnikas (tosteru, sulas spiežu) un reti izmantojamo trauku glabāšanai. Tas palīdzēs atbrīvot vietu uz galdiem vai virsmām, kur visu laiku tiek strādāts.

Ja virtuvē ir diezgan zemi griesti, var iegādāties virtuves skapjus, kas augstāki nekā parasti, tie būs līdz griestiem. Izmantojot šāda veida skapi, var nodrošināt vairāk vietas un nevajadzēs regulāri slaucīt putekļus no skapju augšas.

Ietaupīt virtuvē vietu palīdz iebūvētās ierīces, piemēram mikroviļņu krāsns vai ledusskapis. Turpretim, ja virtuve ir ļoti liela, var uzstādīt vēl vienu, nedaudz mazāku izlietni, kas paredzēta dārzeņu mazgāšanai vai ūdens noliešanai ēdiena gatavošanas laikā.

Virtuves mēbeļu izvietojums

Izvietojot mēbeles, jāpārliecinās, ka galds un citas darba virsmas atrodas piemērotā augstumā. Ja virsmas būs pārāk augstas, būs neērti strādāt, savukārt, ja zemas – vienmēr būs jāpieliecas, tas izraisīs sāpes mugurā.

Interesanti ir tas, ka mēbeļu izvietojums atkarīgs arī no tā vai cilvēks ir labrocis, vai kreilis. Piemēram, labroča virtuvē gāzes plīti labāk izvietot pa labi no galvenās darba virsmas. 

Trauku mazgājamo mašīnu labāk izvietot netālu no izlietnes un atkritumu spaiņa, lai būtu vieglāk mest ārā ēdiena atliekas un uzreiz traukus likt iekšā trauku mazgājamā mašīnā.
Svarīgākais – virtuves mēbeles jāizvieto tā, lai būtu viegli pārvietoties un darboties. Piemēram, trauku mazgājamās mašīnas atvērtās durtiņas nedrīkst traucēt pārvietošanos pa virtuvi.

Tie ir tikai daži padomi, kurus var ievērot jaunās virtuves plānošanas laikā, papildus šiem ir daudzi citi jautājumi, kurus nepieciešams uzdot pirms remonta uzsākšanas. 

Avots: abc.lv
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
5 gadu 1 mēnesis 30 dienu portālā
Bija online 28 martā 17:06
Meklētājs būvniecības nozarē

Pakalpojumu atlase pēc tēmas