PADOMI: Kā ietaupīt naudu uz komunālajiem pakalpojumiem? Актуальные советы

PADOMI: Kā ietaupīt naudu uz komunālajiem pakalpojumiem?

Четверг, 19 октября, 2017

Ja jums katru mēnesi pietrūkst naudas. Lai nosegtu visus maksājumus, jūs noteikti tērējat vairāk naudas, nekā varat atļauties un ir jādomā par to, kā ietaupīt. Nereti cilvēki domā, ka taupīt var tikai uz tiem tēriņiem, kas nav vitāli nepieciešami, kā, piemēram, izklaides, atpūta, luksusa preces utt., taču vislielāko ietaupījumu parasti var gūt tieši no lielākajām izdevumu kategorijām. Lielākā daļa mājsaimniecību visvairāk naudas tērē tieši komunālajiem pakalpojumiem un šajā izdevumu kategorijā ir daudz iespēju taupīt. Šeit būs daži padomi, kā ietaupīt uz komunālajiem pakalpojumiem.

Viens no dārgākajiem komunālajiem pakalpojumiem ir elektroapgāde. Daudzas mājsaimniecības par to ik mēnesi izdod vairākus desmitus eiro, taču nereti elektrība tiek tērēta lieki. Viens no veidiem, kā taupīt uz elektroenerģiju ir, vienkārši piedomājot pie tās patēriņa. Piemēram, izejot no istabas, vienmēr izslēdziet gaismas un visas elektropreces, lai netērētu elektroenerģiju, kad tas nav nepieciešams. Tāpat, izdosies ietaupīt arī tad, ja nepatērēsiet tā saucamo vampīrisko enerģiju jeb elektroenerģiju, kas tiek patērēta darbinot elektroierīces, kas atstātas gaidīšanas režīmā. Piemēram, kad beidzat skatīties televizoru, izslēdziet to ar pogu, nevis vienkārši ar pulti, jo arī mazā gaismiņa pie televizora patērē elektroenerģiju. Tas pats attiecas arī uz ļoti daudzām citām ierīcēm, kas netiek izslēgtas pilnībā.

Vēl elektroenerģiju izdosies ietaupīt arī tad, ja izmantosiet energoefektīvas elektropreces un gaismas avotus. Elektropreces un sadzīves tehnika, kas savu laiku jau nokalpojusi nereti patērē pat par 30% vairāk elektroenerģijas nekā jauna tehnika ar augstu energoefektivitātes klasi. Elektrotehnikas nomaiņa, protams, saistīsies ar lieliem izdevumiem, taču tie ar laiku atmaksāsies. Ja tomēr tik daudz tērēt negribat, varat vismaz nomainīt gaismas avotus. Ja nomainīsiet visas kvēlspuldzes pret energoefektīvajām LED spuldzēm, ietaupīsiet ļoti daudz naudas uz elektroenerģijas rēķina, jo tās ir vidēji ir pat septiņas reizes energoefektīvākas, turklāt tās kalpo ilgāk.

Ļoti daudz naudas katru mēnesi mēs izdodam arī par ūdeni. Arī tie ir vismaz daži desmiti eiro mēnesī un arī šeit ir iespēju ietaupīt. Visvairāk ūdens mēs tērējam tieši, lai mazgātos vannā vai dušā. Bez tā, protams, iztikt never, taču, ja vairāk piedomāsiet pie tā, lai ūdeni netecinātu lieki, izdosies ietaupīt pat līdz 10% no patērētā ūdens daudzuma. Vēl daudzās mājsaimniecībās liels ūdens daudzums tiek tērēts tam, lai darbinātu veļasmašīnu un trauku mazgājamo mašīnu. Šādā gadījumā izdosies ietaupīt tad, ja šīs ierīces nedarbināsiet pustukšas. Izmantojiet tās tikai tad, ja tās tiešām ir pilnas. Dažus traukus vai pāris apģērba gabalus varat izmazgāt arī ar rokām, ja tie vajadzīgi tiešām steidzami. Trešais veids, kā nereti ūdens tiek patērēts nelietderīgi ir, nesalabojot krānus un caurules. Tad ūdens vienkārši aiztek, skaitītājs griežas un jūs maksājat par ūdeni, ko nepatērējat. Arī tad, ja parūpēsieties par šīs problēmas atrisināšanu, varēsiet ietaupīt naudu.

Vēl viens komunālais maksājums, bez kā neveram iztikt, bet uz ko varam ietaupīt ir gāze. Protams, ēdienu pagatavot ir nepieciešams un vienkārši samazināt ēdienreižu skaitu būtu muļķīgi, taču ir iespējams ietaupīt, izmantojot citas gatavošanas metodes. Piemēram, ja ēdienu nepieciešams tikai uzsildīt, daudz ātrāk un izdevīgāk būs to darīt, izmantojot mikroviļņu krāsni. Lai sildītu ūdeni, izdevīgāk būs izmantot elektrisko tējkannu. Arī šādas sīkas izmaņiņas ļaus ietaupīt pāris eiro mēnesī.

Aukstajā sezonā daudziem lielākās bažas rada tieši izmaksas par apkuri. Ja dzīvojat privātmājā, varat ietaupīt, nodrošinot labu siltuma izolāciju. Pārliecinieties, ka pa durvju un logu šķirbām iekšā nenāk aukstums. Mazāku apkures apjomu vajadzēs arī tad, ja rūpēsieties par sildīšanas iekārtām, piemēram, regulāri tīrīsiet radiatorus. Vēl varat ietaupīt, uzstādot mājās siltumsūkni, kas nodrošinās vajadzīgo siltuma apjomu ar ļoti nelielu enerģijas patēriņu un, līdz ar to, nelieliem izdevumiem. Dzīvojot daudzdzīvokļu mājā, ietaupīt uz apkuri būs grūtāk, jo tad maksājums visiem dzīvokļiem par kvadrātmetru ir vienāds un vainīgā iespēja ietaupīt ir sadarbojoties ar kaimiņiem un taupot kopīgiem spēkiem. Labs piemērs ir mājas renovācija, lai uzlabotu termoregulāciju.

Šie ir tikai daži piemēri tam, kā ietaupīt naudu uz komunālajiem pakalpojumiem, taču tie skaidri parāda, ka, piedomājot pie komunālo pakalpojumu racionāla patēriņa, kā arī izmantojot dažādas radošas idejas ir iespējams ietaupīt kaudzi naudas. Ja ņemsiet to visu vērā, neteikti ietaupīsiet ļoti lielas summas katru mēnesi un kredīts nebūs nepieciešams.

Источник: la.lv
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
5 лет 1 месяц 28 дней на портале
Был онлайн 28 марта в 17:06
Строительный поисковик

Подборка услуг по теме