Renovētajās Austrumu slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas telpās pacientiem nodrošinās komfortablus atveseļošanās apstākļus Ziņas

Renovētajās Austrumu slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas telpās pacientiem nodrošinās komfortablus atveseļošanās apstākļus

Piektdiena, 31 maijā, 2024

Renovētajās un modernizētajās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Rehabilitācijas klīnikas telpās turpmāk pacientiem tiks nodrošināti komfortabli atveseļošanās un aprūpes apstākļi, palīdzot ievērojami īsākā laika posmā atgriezties ierastā dzīvē pēc smagām operācijām vai nopietnām veselības problēmām, aģentūru LETA informēja slimnīcā.

Atklājot atjaunotās Rehabilitācijas klīnikas telpas, RAKUS valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs norādīja, rehabilitācija ir būtiska sastāvdaļa ceļā uz atveseļošanos un labklājību. Pateicoties darbinieku entuziasmam, profesionālismam un iesaistei, atjaunotā klīnika ieguvusi tās kvalitātes un aprīkojumu, kas palīdz pacientiem apgūt pastāvīgi nepieciešamās prasmes atveseļošanās procesā un personālam - būtiski atvieglot pacientu aprūpi darba ikdienā.

Telpu pārbūve un atjaunošana stacionārā "Biķernieki" ne tikai būtiski uzlabos rehabilitācijas pakalpojumu kvalitāti un pieejamību, bet iezīmē arī stacionāra attīstības perspektīvu RAKUS ilgtermiņa stratēģijas ietvaros. Realizētā projekta ietvaros ir pilnībā pārbūvētas Rehabilitācijas klīnikas telpas, apvienojot visus rehabilitācijas pakalpojumus vienā - 3.stāvā, veikts ambulatorās daļas telpu remonts, kā arī Diagnostiskās radioloģijas telpu, ārstu kabinetu un gaiteņu pārbūve 1.stāvā. Izbūvēta uzbrauktuve pie centrālās ieejas un jauns fasādes lifts, kas palīdz un būtiski atslogo slimnīcas personāla darba ikdienu, piemēram, transportējot smagi slimus guļošus pacientus uz ārstniecības nodaļām, izmeklējumiem vai arī uz operāciju bloku.

RAKUS valdes loceklis Haralds Plaudis akcentē, ka nodaļas atvēršana ir nākamais solis, lai ikviens pacients un arī darbinieks tur justos kā mājās. Vienlaikus viņš atzīmē, ka Rehabilitācijas klīnikas realizētais projekts ir solis ceļā uz "Nākotnes slimnīcu", jo slimnīca konsekventi iet uz to, ka rehabilitācija būs visos stacionāros, bet "Biķernieku" stacionāru tā saredz kā galveno vietu, kur attīstīt rehabilitācijas pakalpojumu, lai pacientiem sniegtu vispiemērotāko aprūpi, rehabilitāciju no pašas pirmās dienas, kad viņi iestājas slimnīcā.

RAKUS darbojas arī kā ilgtermiņa partneris karā smagi cietušo ukraiņu karavīru uzņemšanai, ārstēšanai un rehabilitācijai - kopš Krievijas uzsāktā kara sākuma slimnīcā uzņemti jau 284 Ukrainas karavīri, bet Rehabilitācijas klīnikā - 60 karavīru. Tāpēc klīnikas telpu svinīgajā atklāšanā piedalījās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols, kurš atzina, ka vairāki kareivji, kuri tur ārstējušies, jutušies kā mājās. "Esmu pārliecināts: ja cilvēki jūtas kā mājās, viņi ātrāk atlabst," viņš sacīja.

RAKUS Rehabilitācijas klīnikā medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus pacientiem nodrošina multidisciplināras komandas - fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti, fizioterapeiti, ergoterapeiti, audiologopēdi, mūzikas terapeits, klīniskie psihologi, sociālie darbinieki un aprūpes personāls, kas specializēts tieši rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanā. Mūsdienīgajās un funkcionāli aprīkotajās Rehabilitācijas klīnikas telpās tiek nodrošināti rehabilitācijas pakalpojumi kā diennakts, tā dienas stacionārā, un tiek sniegtas ambulatorās ārstu un funkcionālo speciālistu konsultācijas.

Ik gadu stacionārās rehabilitācijas pakalpojumus RAKUS saņem vairāk nekā 400 pacientu, un vidējais gaidīšanas laiks, lai saņemtu šo pakalpojumu, ir mazāks par vienu mēnesi. Pacientu atlasi un pieteikšanu stacionārai medicīniskai rehabilitācijai veic fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts. Šo pacientu veselības stāvoklis iestājoties ir raksturojams kā smags. Visbiežāk pacients ir guļošs un pilnībā vai daļēji aprūpējams.

Diennakts stacionārā medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus lielākoties saņem pacienti, kuri ir saņēmuši ārstēšanu kādā no RAKUS stacionāriem, piemēram, pacienti pēc insulta, politraumām - smagos ceļu satiksmes negadījumos gūtām traumām -, ar kardiopulmonālām slimībām, kā arī Ukrainas karā cietušie karavīri, kuriem ir ļoti smagi funkcionālie un kustību ierobežojumi. Visbiežāk šiem pacientiem ir jāsaglabā vai jāuzlabo ievainoto ķermeņa daļu funkcionēšana. Tikpat būtiski ir iemācīt pielāgot un uzlabot pašaprūpes aktivitātes.

Rehabilitācijas klīnikas diennakts stacionāra telpas ir pielāgotas tā, lai pacienti ar dažādiem funkcionēšanas traucējumiem spētu paši saviem spēkiem maksimāli neatkarīgi pārvietoties palātas ietvaros un doties uz rehabilitācijas terapijām.

Savukārt dienas stacionāra pakalpojumus Rehabilitācijas klīnikā saņem pacienti ar funkcionēšanas traucējumiem, kas radušies akūtu vai hronisku slimību rezultātā. Dienas stacionāra rehabilitācijas posmā pacientam tiek nodrošinātas multiprofesionālas rehabilitācijas komandas pakalpojumi, kas ietver vismaz trīs funkcionālo speciālistu nodarbības.

"Tie ir pacienti jau subakūtā rehabilitācijas posmā. Viņiem nepieciešama darbspēju uzlabošana, lai salīdzinoši īsākā laikā panāktu vai atgūtu neatkarību savā ikdienā. Līdz šim arī Ukrainas karā cietušie karavīri ir saņēmuši dienas stacionāra rehabilitācijas pakalpojumus, ar mērķi uzlabot kustību funkcijas un vienlaikus arī iegūtu lielāku neatkarību dažādu ikdienas aktivitāšu veikšanā," skaidro Rehabilitācijas klīnikas vadītāja Illa Mihejeva.

Rehabilitācijas klīnikas jaunās telpas palīdz nodalīt stacionāro un ambulatoro pacientu plūsmu. Dienas stacionāra un ambulatorajā daļā speciālistu telpas ir iekārtotas tā, lai pacientam nodrošinātu plašāku rehabilitācijas terapijas metožu izmantojumu. Izbūvētas plašas terapiju telpas - ergoterapijas nodarbību kabinets, fizioterapijas nodarbību zāles un citas procedūru telpas. Izbūvējot dienas stacionāra telpas, ir padomāts par to, lai rehabilitācijas nodarbību starplaikos vai pēc procedūrām pacienti varētu atgūt spēkus komfortabli aprīkotās telpās.

Rehabilitācijas klīnikas telpu atjaunošana, uzbrauktuves izveidošana un jaunā fasādes lifta izbūve finansēta no slimnīcas finanšu līdzekļiem. Projekta kopējās izmaksas, kas ietver projektēšanu, autoruzraudzību, būvprojekta ekspertīzi, būvdarbus un būvdarbu uzraudzību ir 1 502 344 eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
6 gadu 4 mēneši 12 dienu portālā
Bija online 26 maijā 20:04
Meklētājs būvniecības nozarē