Notiks pirmā Baltijas 3D betona drukas konkursa fināls Ziņas

Notiks pirmā Baltijas 3D betona drukas konkursa fināls

Otrdiena, 29 martā, 2022

Piektdien, 1.aprīlī notiks Baltijā pirmā 3D betona drukas konkursa fināls, aģentūru LETA informē Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) Sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja Lāsma Vaivare.

Profesionāla nozares ekspertu žūrija izvēlēsies līdz trijām vides dizaina objektu idejām, kas tiks izdrukātas un turpmāk rotās LU Akadēmisko centru Torņkalnā. Finālā piedalīsies astoņas studentu un jauno profesionāļu komandas, kas attīsta idejas par multifunkcionālu soliņu, stilizētu atpūtas paviljonu, skulpturālu mākslas objektu un brīvas formas vides instalāciju drukāšanu.

Konkursu rīko RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU) un radošo prasmju izglītības platformu "C2D", lai popularizētu 3D betona drukāšanu un radītu pirmās publiski pieejamās 3D drukātās vides instalācijas Latvijā.

Piecu mēnešu laikā konkursa dalībnieki ieguvuši jaunas zināšanas par inovatīvu tehnoloģiju iespējām, piedaloties starptautisku ekspertu lekcijās un praktiskās darbnīcās, izstrādājuši ideju koncepcijas sadarbībā ar mentoriem un 3D betona drukas ekspertiem un sagatavojuši vides dizaina objektu ideju prototipus, informē Vaivare.

Komandu izstrādātos prototipus vērtēs LU rektors Indriķis Muižnieks, RTU Arhitektūras fakultātes dekāns Uģis Bratuškins, RTU 3D Betona drukāšanas zinātniskās laboratorijas vadītājs Māris Šinka, LU Akadēmiskā centra Rakstu mājas projekta direktors Jānis Ploks, LU Infrastruktūras departamenta Tehniskā nodrošinājuma daļas vadītājs Guntars Greters un 3D drukas eksperts Juris Kļava.

RTU pārstāve norāda, ka 3D betona drukāšana ir inovatīvs zinātnes un tehnoloģiju attīstības virziens, kas strauji attīstās visā pasaulē. Tehnoloģija ir ilgtspējīga, nodrošina cilvēkresursu un materiālu efektīvu izmantošanu, kā arī arhitektūras un būvniecības nozarēm piedāvā gandrīz bezgalīgas iespējas, kas saistītas ar formas, izmēra un struktūras brīvību.

Lai Baltijā attīstītu būvniecības inovācijas, 2021.gadā RTU partnerībā ar sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu ražotāju Baltijas reģionā "Sakret" izveidoja Baltijā pirmo 3D betona drukāšanas zinātnisko laboratoriju.

Konkursu finansiāli atbalsta "Sakret", būvniecības uzņēmumu grupa "Kubs grupa" un jauno arhitektu klubs "Atelpa", savukārt informatīvu atbalstu sniedz viens no lielākajiem veidņu un sastatņu ražotājiem pasaulē "Peri".

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
5 gadu 3 dienas portālā
Bija online 31 janvārī 19:38
Meklētājs būvniecības nozarē