PAMATI NO BLOKIEM FBS Aktuālie padomi

PAMATI NO BLOKIEM FBS

Ceturtdiena, 8 aprīlī, 2021

Lai izveidotu pamatus, ne vienmēr nepieciešama betonēšana, pateicoties blokiem kas veidoti no betona, pamatus iespējams salikt kā Lego klucīšus, protams tikai ar celtņa palīdzību.

Betona bloku pamati

Pamatu bloki veidoti no augstas kvalitātātes betona, kas papildus stiprināts ar armatūras stieņiem, viedojot precīzas formas blokus. Pieejami divu formu pamatu bloki, FL un FBS, FL ir pamata pēdas bloki, tādēļ tie veidoti nedaudz platāki par pamata blokiem, pēdas platums nodrošina bloku stabilitāti, atvieglo montāžu un palielina pamatu nestspēju. FBS bloki ir precīzas formas betona bloki, kuri pieejami dažādos izmēros, sākot no 300-600mm platiem blokiem.

                                        

Dzelzbetona pamatu pēda FL Dzelzbetona pamata bloki FBS

Kā jau visiem pamatiem arī šeit neiztikt bez būvbedres sagatavošanas, vienīgā atšķirība būtu viedojot pamatus ar tai paredzēto pamatu pēdu, šādā gadījumā pamatu tranšeju būtu nepieciešams veidot platāku, aptuveni 1m platumā, kas nozīmē ierobežojumus pamatu rakšanas tehnikai (kausa izvēlē).

Ja arī pamata pēda pēc projekta ir paredzēta, bet nav vajadzības veidot to tik platu, tad iespējams apakšējo pēdu veidot no platākiem FBS blokiem, savukārt nākošajās kārtās jau izmantot nepieciešamo bloku izmēru.

FBS bloku montāža ar pamatu pēdu FBS bloku montāža bez pamata pēdas

Bloku montāža notiek viena uz otra pamīšus izmantojot celtņa palīdzību, blokus montē savienojot tos ar cementa javu, līdzīgi kā mūrējot. Bloku galos ir iestrādātas gropes, tādēļ kad bloku gali ir savienoti tos piepilda ar cementa javu, šādi rīkojoties nodrošinam kopējo pamatu izturību un mitruma necaurlaidību. Blokus iespējams iegādāties dažādos garumos un izmēros, tādēļ salīdzinoši viegli ir tos kombinēt, ja arī kādā vietā pamata bloks ir īsāks, šo savienojumu iespējams piepildīt ar cementa javu.

Bloku izmēri

Pamata bloku un pēdas izmēri, svars var nedaudz mainīties atkarībā no ražotāja piedāvājuma.

Aptuvenā cena vienam FBS blokam ar izmēriem- (L-2380 x B-400 x H-580)- 19.ls vai 27.50.eur
Pamata bloki ir lielisks līdzeklis kā veidot pamatus ja ir -apgrūtināta vai neiespējama piekļuve objektam ar transportbetonu vai pamati tiek veidoti pie zemām temperatūrām, kad nav iespējams izmantot transpotbetonu. Tāpat veidojot pamatus no blokiem tiek paātrināti termiņi, jo tiem nav nepieciešami veidņošanas darbi, kā arī uzreiz pēc pamatu uzstādīšanas iespējami tālākie būvniecības darbi.


Taču ir arī savi mīnusi- pieaug materiālu piegādes izmaksas, kā arī uzstādot blokus nepieciešami spectehnikas pakalpojumi (autokrāns).

Vladimirs Klujevs @rubric
Руководитель проекта
2 gadi 3 mēneši 15 dienu portālā
Bija online 19 jūlijā 09:50
Meklētājs būvniecības nozarē