Ādažos būvē jaunu attīrīšanas iekārtu Ziņas

Ādažos būvē jaunu attīrīšanas iekārtu

Piektdiena, 20 janvārī, 2017

Pēdējos gados ir novērojama strauja Ādažu novada attīstība. Ādažu novadā attīstās rūpniecības uzņēmumi, kuri ar savu darbību rada jaunas darba vietas, tiek arī būvētas jaunas individuālās un daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas.

Saistībā ar Aizsardzības ministrijas stratēģijas plānu Ādažu novadā ir uzsākta militārās bāzes paplašināšana, attīstība un militārā personāla skaita palielināšana. Ņemot vērā attīstību, kas saistīta ar Ādažu poligona paplašināšanos un cilvēku skaita pieaugumu, strauji pieaug notekūdeņu daudzums, kuru attīrīšanai nepieciešama papildu jauda. Lai nodrošinātu iespēju Ādažu novada iedzīvotājiem dzīvot tīrā, sakoptā vidē, SIA “Ādažu Ūdens” sadarbībā ar Ādažu novada domi izstrādāja tehniski ekonomisko pamatojumu un tika izstrādāts arī jaunās Ādažu notekūdeņu attīrīšanas iekārtas tehniskais projekts.

Ņemot vērā profesionālo karavīru skaita palielināšanu, plānoto nacionālo un starptautisko mācību skaita intensitāti Ādažu bāzē, valdība lēma 652 074 eiro no Aizsardzības ministrijas budžeta novirzīt Ādažu novada domei jauna aerotanka izbūvei, kura jauda būs 750m³ diennaktī. Finansējumu 652 074 eiro apmērā sedz Aizsardzības ministrija, bet atlikušo summu SIA “Ādažu Ūdens” (254 963 eiro) un Ādažu novada dome (242 963 eiro).

Jau pašlaik “Ādažu Ūdens” divu aerotanku bloku hidrauliskā slodze sasniedz 90-95% līmeni no maksimālās kapacitātes. Līdz ar jaunizbūvēto attīrīšanas iekārtu būs iespējams nodrošināt ar notekūdeņu attīrīšanas pakalpojumu pieaugošo iedzīvotāju skaitu Ādažu novadā, rūpniecības uzņēmumu attīstību un armijas poligona paplašināšanos.

Pateicoties labvēlīgiem laikapstākļiem, jaunā aerotanka būvniecība notiek no 2016.gada oktobra. Līdz mīnus 10 grādiem būvniecības darbi notiek, bet, temperatūrai sasniedzot mīnus 15 grādus, iestājas tehnoloģiskais pārtraukums. Plānots, ka jaunā attīrīšanas iekārta tiks izbūvēta līdz 2017.gada jūnijam.

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
5 gadu 1 mēnesis 18 dienu portālā
Bija online 19 martā 15:16
Meklētājs būvniecības nozarē